ארוחת הצהריים המוגשת בצהרון הנה ארוחה חמה, בשרית וכשרה. היא כוללת מנת חלבון, פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים. ​

אנחנו בחברה מייחסים לאוכל בצהרון מקום משמעותי בתפקיד החינוכי-חברתי שלנו. חלק ניכר ומשמעותי בסדר היום של צהרון הוא הגשת ארוחת צהריים חמה ומזינה לילדים. לכן, הרבה זמן, אנרגיה וחשיבה נעשים לשיפור האוכל המוגש אצלנו, להדרכת הצוות בהגשתו והטמעת תרבות אכילה. הילדים יוצאים מהבית מוקדם בבוקר וחוזרים בשעות אחה"צ כך שאת הארוחה המשמעותית ביותר של היום הם אוכלים אתנו. העקרונות המנחים אותנו הם - הגשת מזון בריא בעל ערכים תזונתיים גבוהים שהילדים יאהבו וירצו לאכול כך שהארוחה תזין ותשביע אותם לקראת המשך הפעילות בגן ולאחריו.

חברת הקייטרינג אתה אנחנו עובדים נקראת "לאנץ' טיים". לאנץ' טיים היא חברה גדולה, המספקת אוכל למספר גדול מאוד של גנים באזור המרכז. אל שיתוף הפעולה עם לאנץ' טיים הגענו לאחר בדיקת ספקים נוספים. מניסיון של שנים וחיפוש אחר הטוב ביותר, בחרנו את לאנץ' טיים, שמציבה סטנדרטים גבוהים בשירות, איכות המזון, עמידה בדרישות משרד הבריאות והכנת האוכל בתנאים הסטריליים ביותר.

במהלך השנים האחרונות, אנחנו שומרים על קשר הדוק עם הורים פעילים בתחום התזונה. בשיתוף עם ההורים, עם תזונאית שמונתה מיוזמתם ועם לאנץ' טיים, הצלחנו להגיע לתפריט בעל הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר. כעת נמצאים בסוף תהליך של בדיקת מנות נוספות לשם הגיוון ושדרוג המנות הקיימות.

ארוחת צהריים בצהרון 

דברים שמשמחים אותנו בתפריט שלנו -

פחות פחמימות: הורדו כיכרות הלחם שהגיעו ברמה יומית לגנים – במקומם, תגברנו את הילדים בירקות.

ירקות גיוון: מעבר לירקות הבסיסיים (עגבניה + מלפפון), 3 פעמים בשבוע הילדים מקבלים גיוון בירקות. גמבה (אדומה או צהובה), אבוקדו, שומר, קולורבי, גזר. הצוותים מקפידים לחתוך לילדים את הירקות גם אם הם לא ממש אוכלים אותם במחשבה שחשיפה שבוע אחר שבוע לירק חדש, תעודד אותם בסופו של דבר לנסות ולטעום.

טחינה וסילאן: אחת לשבוע כל גן מקבל טחינה וסילאן. הצוותים מכינים לילדים טחינה ומהשטח ניכר שזוהי הצלחה גדולה. הצוותים מוסיפים את הטחינה על פי בקשת כל ילד למנה העיקרית, לעיתים מוסיפים טחינה לטבילה בצלחת הירקות. ילדים שאוהבים טחינה, מאושרים מהחידוש. ילדים שלא אוהבים, רואים את חבריהם הטובים אוכלים ומעזים לנסות אף הם. הסילאן יכול להשתלב טוב עם פירות, אפשר לערבב אותו עם הטחינה ולעשות ממרח חלבה. 

מנת חשיפה: אחת לשבוע מגיעה כתוספת למנה בתפריט "מנת חשיפה" המאפשרת לילדים לטעום דברים חדשים ומזינים. במנות החשיפה יש בדרך כלל חומוס מבושל, עדשים ובורגול. היחשפות לקטניות היא חשובה ביותר ועל כן, אנחנו מנחים את הצוותים לדווח לנו על הצלחת התיווך של המנה החדשה. עד כה, יש הצלחה גדולה. זה אתגר גם לצוותים וגם לילדים. עבודה משותפת ויש תוצאות.

מנה צמחונית: במספר גנים, הצלחנו להניע צעד משמעותי ולהרגיל את הילדים לאכול מנה צמחונית אחת לשבוע. רשימת הגנים הולכת וגדלה לאט לאט. המנה הצמחונית מגוונת את התפריט, מלמדת את הילדים לאכול מנה עיקרית שאינה מן החי ופותחת את הראש למזונות חדשים.

רגישות לגלוטן: רגישות לגלוטן הינה תופעה הולכת ומתרחבת בקרב ילדי הדור הזה. ילד/ה בעלי רגישות לגלוטן, מציינים זאת בטופס ההרשמה לבצהרי היום לקראת תחילת שנת לימודים. אנחנו מזמינים לילדים מנה מיוחדת. עד עתה, קיבלו ילדי הצליאק מנת מיוחדת המיוצרת ע"י חברה הנקראת 'ת.מ.מ'. את המנות קיבלנו בתיווך לאנץ' טיים. בתהליך הטיפול בילדי הצליאק נתקלנו בקשיים רבים הקשורים לטעם המנות, לגיוון ולהתאמתן לתפריט הקבוע שאוכלים הילדים האחרים. זה כבר זמן לא מבוטל שלאנץ' טיים עוברים תהליך של אישור מטבחם לייצור מנות נטולות גלוטן עבור הילדים הרגישים. החדשות הטובות הן שבשבועות הקרובים לאנץ' טיים יתחילו לייצר ולשלוח אל השטח באופן רשמי את מנות הצליאק.

בשבוע שעבר הוזמנו הורים לטעום ולהכיר את מנות הצליאק מקרוב. נשלחו הערות לשיפור ולשימור ללאנץ' טיים, ומקצה שיפורים כבר נעשה. למה זה טוב לנו? התקשורת שלנו תהיה ישירות מול לאנץ' טיים בכל קושי או בקשה מיוחדת הקשורה למנות הצליאק. הילדים הרגישים יקבלו מנות דומות ומתאימות למנות הרגילות ששאר הילדים מקבלים, ובכך נמנע את תחושת השונות. הורים לילדים הרגישים, יקבלו עדכון על השינוי, ברגע שיקרה.

כל הזכויות שמורות ל"בצהרי היום" בע"מ