ארוחת הצהריים המוגשת בצהרון הנה ארוחה חמה, בשרית וכשרה. היא כוללת מנת חלבון, פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים. ​

אנחנו בחברה מייחסים לאוכל בצהרון מקום משמעותי בתפקיד החינוכי-חברתי שלנו. חלק ניכר ומשמעותי בסדר היום של צהרון הוא הגשת ארוחת צהריים חמה ומזינה לילדים. לכן, הרבה זמן, אנרגיה וחשיבה נעשים לשיפור האוכל המוגש אצלנו, להדרכת הצוות בהגשתו והטמעת תרבות אכילה. הילדים יוצאים מהבית מוקדם בבוקר וחוזרים בשעות אחה"צ כך שאת הארוחה המשמעותית ביותר של היום הם אוכלים אתנו. העקרונות המנחים אותנו הם - הגשת מזון בריא בעל ערכים תזונתיים גבוהים שהילדים יאהבו וירצו לאכול כך שהארוחה תזין ותשביע אותם לקראת המשך הפעילות בגן ולאחריו.

חברת הקייטרינג איתה אנחנו עובדים נקראת 'לאנץ טיים'. לפרטים נוספים לחצ/י כאן. לאנץ' טיים היא חברה גדולה, המספקת אוכל למספר גדול מאוד של גנים באזור המרכז. אל שיתוף הפעולה עם לאנץ' טיים הגענו לאחר בדיקת ספקים נוספים. מניסיון של שנים וחיפוש אחר הטוב ביותר, בחרנו את לאנץ' טיים, שמציבה סטנדרטים גבוהים בשירות, איכות המזון, עמידה בדרישות משרד הבריאות והכנת האוכל בתנאים הסטריליים ביותר.

במהלך השנים האחרונות, אנחנו שומרים על קשר הדוק עם הורים פעילים בתחום התזונה. בשיתוף עם ההורים, עם תזונאית שמונתה מיוזמתם ועם לאנץ' טיים, הצלחנו להגיע לתפריט בעל הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר. כעת נמצאים בסוף תהליך של בדיקת מנות נוספות לשם הגיוון ושדרוג המנות הקיימות.

ארוחת צהריים בצהרון 

מידע נוסף:

פחות פחמימות: הורדו כיכרות הלחם שהגיעו ברמה יומית לגנים – במקומם, תגברנו את הילדים בירקות.

ירקות גיוון: מעבר לירקות הבסיסיים (עגבניה + מלפפון), 3 פעמים בשבוע הילדים מקבלים גיוון בירקות. גמבה (אדומה או צהובה), אבוקדו, שומר, קולורבי, גזר. הצוותים מקפידים לחתוך לילדים את הירקות גם אם הם לא ממש אוכלים אותם במחשבה שחשיפה שבוע אחר שבוע לירק חדש, תעודד אותם בסופו של דבר לנסות ולטעום.

רגישויות/ אלרגיות מסכנות חיים: הורים לילדים בעלי רגישות חריפה לאלרגן מסויים יכולים לציין זאת במעמד ההרשמה ואנו נזמין 

לילד/ה מנה המיוצרת על פס ייצור סטרילי לחלוטין. המנות נקיות מ גלוטן, סויה, שומשום, חלב, ביצים, אגוזי לוז, שקדים ובוטנים. המנות המיוחדות מגיעות בחמגשיות צבעוניות ובהתאמה מקסימלית לתפריט שמגיע לשאר ילדי הגן.

פעם בשבוע - מנה צמחונית! במספר גנים, הצלחנו להניע צעד משמעותי ולהרגיל את הילדים לאכול מנה צמחונית אחת לשבוע. רשימת הגנים הולכת וגדלה לאט לאט. המנה הצמחונית מגוונת את התפריט, מלמדת את הילדים לאכול מנה עיקרית שאינה מן החי ופותחת את הראש למזונות חדשים.

ילדים צמחונים /טבעונים: ניתן לבקש תפריט צמחוני/טבעוני. ציינו זאת הטופס ההרשמה! 

כל הזכויות שמורות ל"בצהרי היום" בע"מ