top of page
 • אנחנו משובצים בגן חדש. מתי נכיר ונפגוש את צוות הצהרון?
  גננת הבוקר היא מנהלת הגן והיא מנצחת על תהליך ההיכרות וההסתגלות של הילדים. בדרך כלל גננת הבוקר מזמנת את ההורים לאסיפה בתחילת השנה וצוות הצהרון חובר אליה. זו הזדמנות למפגש עם כל אנשי הצוות בו בזמן. במידה וגננת הבוקר לא מעוניינת שגננת הצהרון תצטרף אליה לאסיפה, אנחנו יוזמים אסיפה נפרדת להורי הילדים הרשומים לצהרון. בגני טרום טרום חובה, הימים הראשונים הם ימי הסתגלות וצוות הצהרון נוכח בחלק משעות ההסתגלות בגן. בגנים ללא הסתגלות, צוות הצהרון מגיע בימים הראשונים מוקדם יותר, כדי לשהות עם הילדים ולהכירם, לפני שצוות הבוקר עוזב את הגן.
 • מהיכן מגיע האוכל?
  חברת הקייטרינג המספקת את ארוחות הצהריים בצהרונים שלנו היא "לאנץ' טיים". התפריט נבנה ע"י תזונאית מטעם "יובל חינוך"- הגוף המפקח על הצהרונים בת"א, והוא נותר אחיד וקבוע לכל הגנים ובמשך כל השנה. בתחילת כל שבוע מגיע תפריט שבועי לגן. הגננות יתלו אותו על לוח הצהרון עבורכם ההורים. החודהש ראשון של כל שנת לימודים הוא בדרך כלל תקופה של "הרצת המערכת" והתפריט הקבוע מגיע בסופו. ברגע שמגיע התפריט הקבוע, אנחנו משתפים אותו כאן, באתר שלנו. באתר ניתן לראות גם את המפרטים של המנות. בשנים האחרונות נעשה מאמץ רב להפחית כמויות מלח וסוכר. את אבקת המרק הורידו לגמרי, במקום קינוחים- מקבלים הילדים פירות טריים, ובמקום לחמים- תגברנו את כמות הירקות הטריים
 • האם ניתן לבקש מנה מיוחדת?
  משרד הבריאות לא מאשר הזמנת מנה קבועה לילד/ה (לדוגמא: שניצל בכל יום). חלק מהתהליך החינוכי הקשור בתיווך מזון הוא גם הגיוון. במקרה של בעיה חריגה הקשורה בארוחת הצהריים, פנו לצוות הצהרון על מנת לבחון כיצד אפשר לעזור. אתם מוזמנים לפנות גם למשרד שלנו עבור סיוע. אם יש לילדיכם רגישות למזון, אלרגיה מסכנת חיים או שהם צמחונים או טבעונים- אנא ציינו זאת בטופס ההרשמה כדי שנדע להזמין עבורם מנה מיוחדת. ***הורים לילדים עם אלרגיה מסכנת חיים – פנו למשרדנו דחוף בכדי שנוודא מולכם את פרוטוקול הטיפול טרם תחילת השנה****
 • הילדים אוכלים אחרי 14:00. הם לא גוועים ברעב בשעה הזו?
  לפני מספר שנים,ועם כניסתה של תוכנית "אופק חדש" למשרד החינוך, הוארך יום הפעילות של גני הבוקר מ-13:30 ל-14:00. במסגרת הארכת הפעילות, התווסף נוהל של ארוחת ביניים-"ארוחת פירות". בבקרים, הילדים אוכלים את הכריך והפרי שהביאו מביתם. בין 12:00-12:30, צוות הבוקר דואג לילדים לארוחת ביניים המכילה פירות שונים. כך, שלארוחת הצהריים, הילדים מגיעים מוכנים אך לא רעבים מידי.
 • האם גננת הצהרון היא גננת מוסמכת?
  חלק מגננות הצהרונים שלנו הן מוסמכות ע"י משרד החינוך, וחלקן לא. אנו משקיעות מאמצים רבים ובלתי פוסקים בגיוס אנשי הצוות שלנו. הקריטריונים שלנו בלתי מתפשרים והם כוללים יכולת הובלה של קבוצה, יחסי אנוש מצויינים, אכפתיות, חריצות ועולם תוכן רחב ומגוון. לא תמיד התעודה הופכת גננת לטובה יותר.
 • מה אופן הפעילות בגן בקייטנות?
  אנחנו מפעילים ימי קייטנה בגנים בהתאם ללוח החופשות השנתי שנקבע מראש ע"י עיריית תל אביב. לוח החופשות ושעות הפעילות הינם אחידים בכל תל אביב, הם לא נקבעים על ידינו ועל כן אין לנו אפשרות לערוך שינויים כלשהם. בקייטנות, צוותי הצהרונים נמצאים עם הילדים מהבוקר ועד אחה"צ, בין השעות 08:00 ל-16:00. לפני קייטנות ארוכות (חנוכה, פסח, קיץ) הגננות יעבירו ויפרסמו תוכניות קייטנה. התוכניות החינוכיות נבחרות בהתאם לאופי וגילאי כל קבוצת צהרון. בנוסף, כל גננת בוחרת את התוכנית על פי העדפתה האישית על מנת שתרגיש הנאה וחיבור לתכנים שהיא מעבירה ומלמדת, וכך, גם הסיכוי שהילדים יהנו יותר- גבוה יותר.
 • שכר הלימוד הוא 685 ₪ לחודש. מה הוא כולל?
  ההרשמה לצהרון היא הרשמה שנתית עבור עשרה חודשים: ספטמבר – יוני. שכר הלימוד הינו מסובסד כחלק מתוכנית "הפחתת יוקר המחיה" של עיריית תל אביב. התשלום החודשי כולל חמישה ימי פעילות רגילים במהלך השבוע (א'-ה', 14:00-16:30) ו-14 ימי קייטנות במהלך השנה (סוכות, חנוכה, פסח וכו'...) בהם הפעילות מתקיימת בין השעות 08:00-16:00. קייטנת הקיץ (יולי – אוגוסט) דורשת הרשמה מחודשת של כלל הילדים והיא בעלת תעריף אחר, שיפורסם בסמוך למועד הרישום.
 • אילו חוגים יהיו לנו בגן?
  לכל גן מותאמים שני חוגים בשבוע שיופעלו ע"י מדריכים מקצועיים. את החוגים אנו מתאימות לילדים על פי גילם, בקשת הגננת והתאמה למערכת השעות הכוללת.
 • מה קורה אם אנחנו צריכים לאסוף את הילד/ה יותר מוקדם?
  נהלי פתיחת וסגירת שערים ניתנים לנו מקב"ט העירייה. עלינו להקפיד ליישמם למען בטיחות ובטחון הילדים. בשעה 14:00, כל הילדים שאינם רשומים לצהרון הולכים הביתה ופעילות הצהרון מתחילה. שער המתחם נפתח לאיסוף בשעה 16:15, וניתן לאסוף את הילדים עד 16:30- שעת סיום הצהרון. במידה ויש לילד/ה פעילות קבועה ביום קבוע ואתם זקוקים לאיסוף מוקדם, אנא יידעו את הגננת וקיימו נוהל קבוע ומכבד, בו גם הצוות וגם אתם מדייקים- כך לא ייצא מצב שילדיכם מחכה עם התיק על הגב בגן, או שאתם מחכים בגשם ליד השער. אם יש בקשה חד פעמית לאיסוף מוקדם – התקשרו לגן ועדכנו את צוות הצהרון. בחלק מהגנים, צוות הצהרון וההורים משיקים "נקודת יציאה" נוספת ומוקדמת יותר, לטובת האוספים מוקדם- בדר"כ בשעה 15:45.
 • למה אין אפשרות לאסוף את הילדים מתי שנוח ומתחשק?
  צהרון הוא מסגרת חינוכית לכל דבר. במהלך זמן פעילות הצהרון ישנם מפגשים, ארוחות, חוגים ופעילויות עם הצוות. כל צפצוף בשער וכל פתיחת דלת עלולים להסיח את דעת הילדים ולפגוע בפעילות השוטפת. כמו כן, על פי הנחיות קב"ט העירייה, ההורים לא יכולים להכנס למתחם הגן במהלך שעות פעילות הצהרון. ,משמעות הדבר היא שבכל פעם שהורה מבקש/ת לאסוף מוקדם, אשת צוות נדרשת לארגן, להוציא וללוות את הילד/ה אל השער- במקום להיות בגן עם יתר הילדים.
 • למה אין כניסה להורים בעת איסוף הילדים?
  איסוף הילדים הוא זמן קריטי מאוד בכל הנוגע לבטיחות הילדים. השער פתוח, דלת הגן פתוחה והילדים חשופים יותר לסכנות. על הצוות להיות בשליטה מלאה ובפיקוח על הנעשה בגן. מאוד קשה לראות את כל הילדים ולהעסיקם עד שיבואו לאסופם, כשיש בגן רעש והמולה בשל התקהלות של הורים, אחים, סבים, סבתות, בייביסיטריות ועוד... שעות הבוקר הן שעות אידאליות לשבת עם ילדיכם קצת בגן, לראות את העבודות שלו שתלו על הקיר ולרוקן את המגירה מיצירות אם צריך. נצלו זאת. אם יש גננת צהרון שמבקשת מכם לאסוף את הילד בזריזות ולא להשאר בתוך מבנה הגן, אנא כבדו את הבקשה. זה למען הילדים כולם. כעת, בימי קורונה, אין כלל כניסת הורים אל מעבר לפתח הגן בשל המאמצים למנוע תחלואה בקרב ילדי וצוות הגן.
 • שלחתי את הבת הגדולה להוציא את הקטנצ'יק מהצהרון והגננת לא אפשרה זאת. הייתי צריך לצאת מהאוטו כשאני חונה באדום לבן. מה הסיפור?
  ארגון "בטרם" ממליץ שלא לאפשר לאח/אחות גדולים אשר מתחת לגיל 12 לאסוף אח קטן. הארגון מפרט המון סיבות, כשבשורה התחתונה- ילד מתחת לגיל 12 לא מספיק בוגר, מרוכז, אחראי, מסוגל לצפות סכנות פוטנציאליות ועוד... על פי המלצה זו אנחנו מנחים את הצוותים שלא לשחרר את ילדי הגן עם אחים מתחת לגיל 12.
 • שלחתי את סבא של ילדי לאסוף אותו מהצהרון. למה הסייעת התקשרה נוזפת?
  צוות הצהרון יכיר אתכם, ההורים, בימים הראשונים לפעילות. הילדים היקרים שלכם נתונים תחת אחריותנו ולעולם לא נמסור אותם בסוף יום לאדם שאיננו מכירים. כן, גם אם הילד רץ וצעק: "סבא!!!". אם אתם לא יכולים להגיע לאסוף את ילדיכם ביום מסוים ואתם שולחים מישהו לאספו, הרימו טלפון לגן ועדכנו את הצוות. אל תציבו אותנו במצב לא נעים, בו אנחנו מונעים מסבא לקחת את נכדו. האחריות לעדכון – עליכם!
 • ילדי נכנס לגן טרום טרום חובה ועדיין ישן צהריים. האם הוא יוכל לישון בצהרון?
  בגני עירייה לא ישנים צהריים. אין את האמצעים לספק מרחב מנוחה ושינה לכלל הילדים, לכן אנחנו, בתור מפעילי צהרונים, חייבים להשאיר את הצהרון פעיל: מוזיקה, אורות דלוקים, משחקים, הפעלות ויצירות. ובכל זאת, את גני הטרום טרום, אנחנו דואגים לצייד במספר מזרנים, כך שאם ילד מראה סימני עייפות וחייב להניח ראש- נאפשר זאת בשמחה. בהדרגה ולמעשה די במהירות, מוותרים הילדים על שנת הצהריים ובתמורה מקבלים זמן של חוויה וכיף.
 • מה קורה כשגננת הצהרון לא מגיעה ביום מסוים?
  לפעמים, מסיבות אישיות, אחד מאנשי הצוות נאלץ להיעדר מהגן. זה לא מצב נוח אבל טבעי וקורה. במידה והודעה על העדרות של איש הצוות תגיע מספיק זמן מראש, יועבר לכם עדכון. לעיתים הודעות על העדרות מתקבלות ברגע האחרון. אנחנו פה במשרד של בצהרי היום, עומלות רבות בכדי לשבץ בצהרונים שלנו את הטובים ביותר. היו סמוכים ובטוחים שנעשה הכל כדי לשלוח מחליפה/ מחליף מצויינים לגן!
 • כיצד ניתן לקבל סבסוד של שכר הלימוד בצהרון ממשרד הכלכלה?
  בכל שנה, מפעילי הצהרונים צריכים לקבל הכרה מחודשת ממשרד הכלכלה. התהליך מתחיל בדרך כלל בספטמבר ואורך כחודשיים-שלושה. ברגע שנקבל את ההכרה לשנת הלימודים הקרובה, נשלח לכלל ההורים הודעה על כך. ועם זאת, לפעמים לא כולם מקבלים או בודקים הודעות, ולכן- הקפידו אחת לשבועיים להכנס לאתר על מנת לבדוק אם ישנו עדכון. ברגע שנקבל את ההכרה, נעלה לאתר את כל המסמכים הדרושים. חשוב לציין! את התהליך כולו אתם עושים מול משרד הכלכלה, אנחנו רק מחתימים את הטפסים הרלוונטיים עבורכם. כל שנה נכנסים שינויים קטנים כגדולים בתהליך מול משרד הכלכלה, בתנאים לזכאות ובזמני הגשת המסמכים. קראו את כל הפרטים כאשר יועלו. דאגו שאתם לא מפספסים שום פרט שעלול לפגוע בזכאותכם.
 • הבת שלי חזרה הביתה וסיפרה לי שהגננת העליבה אותה. מה עלי לעשות?
  אנחנו מאמינות שהדרך הנכונה במקרה של חוסר שביעות רצון כללית או נקודתית היא לפנות קודם כל לצוות ולעשות בירור. רוב הפתרונות יגיעו משיח פתוח וכנה בינכם. במידה ולא מצאתם מענה מהצוות – פנו אלינו ואנחנו נעשה על מה שצריך כדי לברר ולשפר. חשוב מאוד שתדעו שהמשרד של בצהרי היום פתוח לכל הורה בכל בקשה, שיתוף, מחשבה ורעיון.
bottom of page